Jdi na obsah Jdi na menu
 


LZ v Choustníkovo Hradišti 4.8.2012

5. 8. 2012

V sobotu 4.8.2012 se Karel s Argentem a Alice s Aggiem vydali směr okres Trutnov na lesní zkoušky ohařů. Byl to hodně dlouhý den. Loučili jsme se v 5hodin ráno a vítali se v 7hodin večer. Kluci Argento i Aggie se určitě předvedli v dobrém světle. Oba sice kvůli limitní známce, kdy nezvládli vlečku s liškou a obdrželi 0, spadli do III. ceny, ale jiné známky byly pěkné.

Argento di Witigenove - III. cena, 201b., limitní 0 z vlečky lišky
Aggie a Clown Sagia Gray - III. cena, 212b, limitní 0 z vlečky lišky

Jak už to tak občas bývá, i Arge překvapil a v disciplíně, kterou zvládá při nácviku bez problémů pohořel a naopak tam, kde měl nedostatek, tam to zvládl v plné parádě.

Při posledních nácvicích v lese Arge začal blbnout na ohrádce, kdy Karlovi odevzdával lišku s nejméně metrovou vzdáleností a tak se Karel obával, aby jim na zkouškách nešla známka dolů. Na lesních zkouškách ale Arge vběhl do ohrádky a lišku přinesl předpisově před Karla.

Následovaly další disciplíny a spousta pěkných známek. Jen jeden pan rozhodčí o Argem asi pochyboval. Při dohledávce pernaté Arge zavětřil veverku na stromě a tak ho nenapadlo nic "chytřejšího" než se pokusit jí štěkotem dostat ze stromu dolů. Nicméně Karel dalším povelem Argenta přiměl k tomu, aby pernatou dohledal a přinesl. Pan rozhodčí ale na základě této události udělil Argiemu 3 z nosu, ačkoliv další disciplíny jako byly např. dohledávka srstnaté a lišky Arge zvládl bez problémů a obdržel 4. No, kdo zná Argeho tak ví, že trojkový nos nemá. Tentýž pan rozhodčí pak Argemu udělil 2 body za neklid na stanovišti. Přičemž jediné, co Arge během chování na stanovišti udělal, bylo to, že se z lehu pomaličku posadil, žádné jiné projevy neklidu neprojevil. Podle nás by to bylo za 3, ale nic naplat. Ostatní páni rozhodčí byli moc milí a příjemní a zkoušky se tak vedly v příjemném duchu.

Při práci na pobarvené stopě se Argentovi podařilo omotat si vodítko kolem nohy tak nešikovně, že Karel měl na výběr - buď Argenta zastavit, nohu mu rozmotat a riskovat to, že se Arge rozhodí a třeba se i nerozejde a nebo mu vodítko víc povolit a zkusit barvu dojít s omotanou nohou. Karel si vybral druhou variantu. A to byla rychlost! Arge nabral tempo a pobarvenou stopu šel o stošest. Kluci i lože krásně našli, i přes potok barva vedla a teda to srnčí pro Argeho na konci, to byla odměna! :-) Teď má Arge zadní nohu pěkně spálenou, ale určitě se to brzy zahojí.

Smůlu kluci měli na přinášení vlečené lišky, i když Arge si tu chvíli určitě užil. Při vlečce totiž Argemu zkřížily cestu srny a to je bohužel pro něj silnější než-li cokoli jiného. Brzy tak páni rozhodčí i Karel slyšeli v dáli štěkot. Karlovi bylo hned vše jasné. Pan rozhodčí, který byl na konci vlečky pak říkal, že byl Arge zhruba 20metrů od lišky. Hold se nedalo nic dělat. Naštěstí Arge zareagoval na Karlovo přivolání a vrátil se k němu. Při dalším nasazení se ale opět vydal po stopě srnčí. Výsledná známka z vlečky lišky tak byla 0 a kluci se rázem ocitli v III. ceně.

Konečné body by tak sice na I. cenu byly, ale limitní známka je v tomto případně nelítostná.

Den to byl pro kluky náročný, ale zároveň i hezký. Lesní zkoušky zkusí znovu :-)