Jdi na obsah Jdi na menu
 


ramecek.jpgKdyž jsme si Glenýska přivezli domů, byli jsme z něj samozřejmě paf. Byl to náš nový člen rodiny. Tenkrát nás ale nenapadlo, jak se nám kvůli němu změní život. Vlastně nám ho, divoch, převrátil vzhůru nohama. Užívali jsme si jeho štěněčí léta, samozřejmě že jsme ho nějaký způsobem vychovávali, cvičili a zároveň také i on občas cvičil s námi :-) 

K zásadní změně u nás došlo, když už byl Glenovi téměř rok. Dostali jsme se mezi lidi, kteří se věnují myslivosti a lovecké kynologii, a ať už nás tehdy očarovalo cokoliv, dnes se s Glenem věnujeme loveckému výcviku, máme za sebou nějaké zkoušky a rozhodně chceme pokračovat dál. Role jsme si stanovili tak, že cvičí hlavně chlapi a panička se snaží své dva kluky maximálně podporovat :-) Samozřejmě, že jim pomáhám a občas i do toho kafrám :-) Dnes už víme, že jsme udělali při výcviku loveckého psa spoustu zbytečných chyb, ale jak se říká: "Chybama se člověk učí." a pro nás je hlavně důležité, že nás to baví všechny tři (páníčky a Glena jak by smet) a že jsme si díky maďarovi našli spoustu kamarádů, kteří "příjemně zblbli" stejně jako mi.Obrazek

 

Určitě stojí za to prohlédnout si fotografie z výcviku.

My s těmito fotkami máme spojeno plno zážitků, vzpomínek, zkušeností a hlavně spoustu příjemných setkání s kamarády.

V roce 2007 jsme zvládli zkoušky vloh a podzimní zkoušky, v roce 2008 zkoušky vodních pracíMemoriál MvDr. J. Michálka, v lednu 2009 se naše smečka rozrostla o italského ohaře Argenta di Witigenove, který v jeho necelých 10ti měsících zvládl zkoušky vloh a ani Glenýsek nezahálel a udělal lesní zkoušky. V roce 2010 Arge udělal zkoušky vodních prací a v plánu jsme s ním měli i podzimní zkoušky, ale vzhledem k tomu, že si pár dní před zkouškami vrazil trn do nohy, kulhal a nám trvalo nějaký ten týden, než jsme objevili příčinu, odložili jsme zkoušky na další rok. V roce 2011 si Argento opět dal SZVP, a to hned 2x a jedenkrát podzimní zkoušky. V roce 2012 byl Arge s Karlem na lesních zkouškách a vytáhl i Glenýska, který si ve svých 7 letech zopakoval zkoušky vodních prací a dokonce je i vyhrál :-)

Uvidíme, co přinese rok 2013 :o)

==========================================================

Obrazek

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Zkoušky vloh 6.9.09